Żaluzje aluminiowe jako element dekoracji firmowego wnętrza

Nowoczesny styl korporacyjny stosowany w wielu budynkach administracyjnych, centrach biurowych, prywatnych klinikach ma rozpoznawalne cechy wyrażone w układzie, a co najważniejsze w zastosowaniu różnych przegród strefowych, na przykład aluminiowych przegród biurowych z żaluzjami.

Ogólna charakterystyka

Popularność szklanych ścianek działowych w aluminiowej ramie tłumaczy doskonały zestaw zalet związanych zarówno z walorami użytkowymi, jak i estetycznymi. Aluminium jest lekkim i trwałym materiałem, łatwym w obróbce i umożliwiającym tworzenie przegród o skomplikowanych kształtach geometrycznych. Zastosowanie żaluzji do projektowania okien i ścianek działowych ma kilka zalet, wśród których należy zaliczyć:

1. Zdolność do precyzyjnego kontrolowania intensywności naturalnego światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych zasłon żaluzje pozwalają szybko i bez wysiłku kontrolować ilość światła wpadającego do pokoju;

2. Unikalne połączenie praktyczności i szacunku. Poddając się zasłonom w różnorodności rozwiązań teksturowych i kolorystycznych, żaluzje, nie przyciągając zbytniej uwagi, podkreślają indywidualność i elegancję otworów okiennych;

3. Żaluzje wszystkich typów dobrze łączą się z innymi zasłonami różnego rodzaju. W takim „tandemie” żaluzje z reguły mają funkcje czysto praktyczne. Pozwalają kontrolować strumień świetlny i służą jako dodatkowa ochrona zasłon i innych elementów dekoracji wnętrza przed narażeniem na działanie promieni ultrafioletowych.

Dodatkowo do zalet należy zaliczyć:

– efektywny podział obszaru na obszary robocze;

– możliwość organizacji przestrzeni osobistej;

– izolacja akustyczna;

– trwałość projektu;

– szeroki zakres możliwości dekoracyjnych;

– wybór kolorów rolet, profili i szkła jest dozwolony;

– względna prostota i duża szybkość instalacji;

– rozsądna cena.

Rodzaje żaluzji do okien działowych i funkcje instalacyjne

pracujemyNajpopularniejszym rozwiązaniem do projektowania okien działowych jest instalacja żaluzji pionowych. Korzystanie z tego rodzaju żaluzji pozwala całkowicie zablokować otwieranie okna. Przy produkcji żaluzji do okien należy wziąć pod uwagę ich „cechy geometryczne”. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zainstalowanie konwencjonalnych żaluzji pionowych na każdej płaskiej części otworu okiennego. Jednak taki projekt ma asymetrię i, co najważniejsze, nie tworzy efektu integralności i jednolitości, naruszając w ten sposób charakter wnętrza. Dlatego żaluzje o złożonej konfiguracji powinny być instalowane na oknach, znacznie różniących się od zwykłych zarówno technologią produkcji, jak i metodą instalacji.

Dzięki temu zapewniona jest niezbędność przegrody, a prostota i szybkość instalacji pozwolą ci szybko strefować przestrzeń w biurze, ponieważ nie są wymagane naruszenia dekoracji wnętrz, a indywidualny wygląd konstrukcji zapewnia malowanie żaluzji w pożądanym kolorze równolegle z klejeniem profili, na przykład drewna. Jednak w praktyce obecnie 90% wszystkich przegród aluminiowych jest pomalowanych na kolor metalicznie szary z tym samym wzorem żaluzji. Oczywiście takie przegrody są wyposażone w grupy wejściowe. Drzwi są wykonane w tym samym stylu i nie naruszają ścisłego monolitu równego rzędu szklenia.

Żaluzje aluminiowe kupisz w sklepie internetowym Knall. Na blogu firmowym sklepu znajdziesz również porady dotyczące użytkowania, konserwacji, jak również ciekawe aranżacje z użyciem żaluzji aluminiowych.