Przenośna drukarka do firmowego smartfona – polecane modele

Cofając się kilkadziesiąt lat wstecz wydawałoby się, że wynalazek i wyprodukowanie drukarki to było coś niebywałego – sprzęt, który wykonuje druk w kilka minut w sytuacji gdzie zdarzało się, że ludziom zajmowało to godziny żeby przenieść ręcznie cokolwiek na papier.

Na szczęście czasy te minęły a my nadal cieszy się z pracy drukarek, które wciąż nam służą swoją pracą. Jak się okazuje technologia ciągle idzie do przodu zaskakując nas co chwila coraz to lepszymi udoskonaleniami,  rozwijając się w ekspresowym tempie dzięki czemu obecnie możemy posiadać drukarki już nie tylko te, które podłączmy do komputera bądź laptopa aby móc dokonać druku.

Aktualnie technologia próbuje dostosować się do dynamicznego trybu życia człowieka w rezultacie dając mu możliwości bycia mobilnym przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu. Co za tym hasłem się kryje? Współczesny świat to czas używania oraz korzystania głównie ze smartfonów oraz laptopów, które mamy ze sobą zwykle całą dobę – stąd też producent uznał, że wyprodukowane urządzenia, które będą mobilne jak wcześniej wspomniane smartfony i laptopy przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikowi wydruku będzie świetnym połączeniem. Zatem pomysł na drukarki przenośne był kolejnym strzałem w dziesiątkę, który obecnie przedstawia się następująco…

Polaroid Mini Zip Printer

Polaroid Mini Zip Printer to jedno z urządzeń nowej technologii w postaci mobilnej drukarki
w kształcie prostokąta, którą zabierzesz ze sobą dosłownie wszędzie waży ona bowiem niecałe 200 gram, zatem schowiesz ją bez problemu w w każdym plecaku, torebce. Niemniej jednak lekkość tej drukarki to nie jedyna jej zaleta, warto podkreślić między innymi szybkość jej działania, która jest niezwykle zaskakująca – już w 45 sekund możliwy jest wydruk zdjęcia, dzięki połączeniu Bluetooth ze smartfonem, który działa na systemie Android bądź iOS. W tak dynamicznym tempie jesteśmy w stanie osiągnąć 30 sztuk zdjęć o wymiarach 76 mm  na 50 mm a to wszystko za sprawą akumulatorka, który posiada urządzenie o pojemności 500 mAh- po tej ilości wydrukowanych zdjęć wymagane jest naładowanie drukarki kablem micro USB. Cena Polaroida Mini Zip  Printera to koszt około 500 zł.

HP Sprocket

Marka HP w trosce o swoich klientów również wyprodukowała interesujące urządzenie drukujące zwane HP Sprocket. Jeśli chodzi o posiadane przez niego parametry to są one zbliżone do wyżej wspomnianego modelu -współpracuje na tych systemach operacyjnych w połączeniu przez Bluetooth, posiada taki sam rodzaj akumulatorka oraz wymiary wydrukowanych zdjęć. Różnicą między nimi jest niższa cena bowiem zakup Sprocketa możliwy jest już w granicach 400 zł a jego waga wynosi 170 gram.

Kodak Photo Printer Mini

Kodak Photo Printer Mini to reprezentant mobilnej drukarki firmy Kodak, który swoje wydruki dokonuje  dzięki  połączeniu Wi-Fi i NFC , pracując również na systemie Android oraz iOS. Dokonując zakupu tego sprzętu o baterii pojemności 620 mAh, wartości 500 zł otrzymamy w rezultacie zdjęcia o wymiarach 52,5 mm x 85 mm przy zachowanym minutowym wydruku pracy. Model podobnie jak jego konkurenci ładuje się przez kabel microUSB po wykonaniu około 20 zdjęć- zalecane jest ładowanie przez nie całe 2 h.

PeriPage

PeriPage to kolejny sprzęt do drukowania dla poszukiwaczy czegoś mniejszego co bez problemu schowamy do kieszeni przy zachowaniu niższej ceny rynkowej, która dostępna jest już za 230 zł. PeriPage działa na bardzo zbliżonych zasadach jak opisane wyżej modele.

Podsumowanie

Jak wiadomo zwykłej drukarki stacjonarnej nie zabierzemy wszędzie „na plecy” ze sobą w efekcie czego praca poza domem bądź potrzeba prywatna wykonania wydruku w danej chwili jest utrudniona i jednocześnie wstrzymana. Na szczęście taki problem to przeszłość! Dobra analiza oraz weryfikacja sprzętu jaki mógłby być dla nas przydatny oraz odpowiednio zaspokoić wymagania jakie posiadamy w kierunku wydruku naszych prac – w efekcie czego możemy dokonać wydruku obecnie gdzie tylko zechcemy przy pomocy odpowiedniej drukarki przenośnej w połączeniu ze smartfonem.

Autorem artykułu jest Optima MD z Częstochowy. Więcej ciekawostek z branży informatycznej znajdziesz na ich stronie https://www.optima-md.com, zapraszamy również do zapoznania się z ofertą firmy Optima MD, która świadczy dla klientów biznesowych i indywidualnych szeroki zakres usług IT.