Meble do biura – na co zwracać uwagę

Kompletowanie mebli biurowych to kosztowne przedsięwzięcie pod względem kosztów i czasu poświęconego na ich wybór. Idealnie byłoby, gdyby elementy wnętrza zapewniały komfort i wygodę oraz przyczyniały się do poprawy warunków pracy. Nie zapominaj też, że meble biurowe podkreślają wizerunek firmy.

Kryteria wyboru

Niezależnie od tego, jaki rodzaj mebli biurowych jest ci potrzebny, to przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę następujące parametry. To przede wszystkim funkcjonalność. Obecność regulacji wysokości fotela pozwoli ci dostosować go do określonej wysokości. Ergonomia. Fotele i krzesła, których elementy konstrukcyjne biorą pod uwagę anatomiczne cechy człowieka, stół z wygodnym wysuwanym elementem, kompaktowe szafki – sprawią, że wnętrze będzie komfortowe bez przeciążania go dużą ilością przedmiotów, a same meble będą wygodne w codziennym użytkowaniu. Użyte materiały – muszą być przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla zdrowia, a także trwałe i łatwe w pielęgnacji. Meble biurowe powinny swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, bez konieczności demontażu całej konstrukcji. Oprócz tego meble powinny być utrzymane w jednolitym, wybranym przez nas stylu.

Fotele biurowe

fotel a w nim biznesmanPrzy wyborze mebli biurowych ważny jest między innymi wygląd i marka, ale kiedy kupujesz fotele biurowe, to wygląd nie powinien być twoim priorytetem. Najważniejsze aspekty przy wyborze fotela to wygoda i trwałość. Niezależnie od tego, czy wykonujesz pracę biurową, czy codziennie spędzasz dużo czasu przy komputerze, bardzo ważne jest, abyś miał odpowiednie wsparcie dla swojego organizmu. Biurko komputerowe powinno znajdować się na optymalnej wysokości. Twoje oczy powinny być skierowane bezpośrednio na monitor komputera. Wszystkie fotele i stoły komputerowe mają różne wysokości i rozmiary, więc dobre krzesło komputerowe musi mieć możliwość regulacji wysokości. Dobra amortyzacja to podstawa przy wyborze fotela biurowego do komputera. Poduszki wypełnione pianką to optymalny wybór, ponieważ duża gęstość pianki zapewnia dodatkowy komfort. Bardzo dobrej jakości fotele oraz biurka komputerowe znajdziesz tutaj.

Podłokietniki

Podłokietniki są bardzo ważne dla zachowania prawidłowej postawy. Wspierają twoje ciało podczas siedzenia, a także pomagają zmniejszyć stres podczas pisania lub używania myszy. Jeśli jednak twoja praca wymaga częstego przemieszczania się po biurze i zmiany pozycji ciała, bardziej odpowiedni jest fotel komputerowy bez podłokietników, który nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu wszystkich tych ruchów.

Rozmiar siedziska

Siedzisko fotela biurowego nie powinno być ani za duże, ani za małe. Optymalny rozmiar zapewni prawidłową postawę i przyczyni się do wygodniejszej postawy. Odchylane oparcie umożliwia odchylenie do tyłu, co zwiększa komfort siedzenia. Zadbaj o to przy wyborze fotela biurowego – zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia bólu pleców i szyi w przyszłości. Ostatecznie bardzo ważna jest jakość produktów. Fotele biurowe oraz wszystkie inne meble muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty jakości. Warto zatem wybrać meble wykonane z wytrzymałej płyty wiórowej, drewna, wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub metalu.