Szafy i regały na dokumenty – meble przydatne w każdym biurze

Zwracając uwagę na tworzenie komfortowych warunków dla pracowników biurowych, można osiągnąć wysoki poziom organizacji procesu produkcyjnego. Istotną rolę odgrywają tu szafki biurowe i ich właściwy wybór. Wybierając szafki biurowe, musimy wziąć pod uwagę pod uwagę wielkość pokoju i jego wygląd.

Klasyfikacja szaf biurowych

Istnieją dwa główne typy szaf: do przechowywania dokumentacji, artykułów piśmiennych, książek i do przechowywania ubrań. Producenci oferują pojedyncze lub podwójne szafki, a także różne konfiguracje: proste, kątowe, w kształcie litery p, co pozwala na zainstalowanie ich w biurach o różnych obszarach. Szafki biurowe wykonane są z trwałych i niezawodnych materiałów o prostej konstrukcji. Aby każdy pracownik biura mógł znaleźć interesujący go dokument, szafki są instalowane wzdłuż ścian, nie naruszając w ten sposób wnętrza biura. Szafki powinny mieć optymalną wysokość i swobodny dostęp. Muszą być wygodne dla osób o różnym wzroście. Czasami w biurach szafki z antresolami służą do przechowywania dużej liczby przedmiotów, które są używane stosunkowo rzadko. Ponadto istnieją takie odmiany szaf biurowych jak archiwizacja i księgowość.

Jak wybrać metalową szafkę na dokumenty

Szukając szafki na archiwum, zastanów się, ile potrzebujesz miejsca, aby chronić dokumenty archiwalne przed nieautoryzowanym dostępem. Jednocześnie pamiętaj, że najwygodniej jest przechowywać tajne, bardzo ważne materiały w sejfach biurowych lub szafkach księgowych wykonanych z metalu z zamkami ryglowymi. W pomieszczeniach o skrajnie wysokiej wilgotności lub temperaturze metalowe szafki na dokumenty są bardziej trwałe, nie wymagają specjalnej opieki, są wygodne i wygodne podczas pracy.

Regały drewniane

Regały wykonane są z naturalnego drewna, płyty wiórowej lub metalu. Odległości między półkami odpowiadają długości standardowego dokumentu. Szafki z przezroczystymi drzwiami pozwalają znaleźć folder z dokumentami przed otwarciem szafki. Ponadto szeroko stosowane są szafki biurowe z otwartymi półkami w postaci półek i szafy kombinowanej posiadające górną część przeszkloną i dolną z drzwiami przesuwanymi lub na zawiasach. Na otwartych półkach przechowują różnego rodzaju podstawki i palety z dokumentami, foldery z teczkami, podręczniki, a także przedmioty dekoracji – wazony, pamiątki, zdjęcia.

szafki biurowe szufladki

Szafki na archiwa i papiery wartościowe

Do przechowywania cennych dokumentów, archiwów, raportów i książek najlepiej nadają się szafki archiwalne z nieprzezroczystymi drzwiami, które chronią przed kurzem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Szafki wykonane z metalu z szufladami nadają się do przechowywania dokumentów archiwalnych o dużej objętości. Takie szafki mają specjalne przegrody, które można zamknąć kluczem do przechowywania ważnych dokumentów.

Szafy rachunkowe

Takie szafki służą do przechowywania ważnych dokumentów biurowych, kart, niewielkich kwot pieniędzy, pieczęci i innych podobnych rzeczy. Zwykle na środku metalowej szafy rachunkowej znajduje się kasa fiskalna, oddzielnie zamykana na klucz, a także wyjmowana półka na dokumenty.

Szafy i regały na dokumenty znajdziesz w sklepie internetowym https://meble-bik.pl, w tym miejscu znajdziesz także inne przydatne meble do biura, dla „home office”.