Jak oszczędzać na drukowaniu – czyli redukujemy koszty druku w firmie dzięki zamiennikom

Bardzo wiele firm posiadających nowoczesny sprzęt biurowy stara się ograniczyć koszty związane z eksploatacją dotyczącą druku. Często również starają się oszczędzić używając tańszych części zamiennych takich jak bębny, tusze czy tonery. Niektórzy szukają tańszych dystrybutorów części oryginalnych, gdyż uważają, że tylko oryginały powinny być używane i są w 100% bezpieczne dla drogiego sprzętu drukującego. Czy rzeczywiście mają rację?

Czy faktycznie tylko oryginalne materiały eksploatacyjne maja rację bytu i zapewnią naszym urządzeniom bezawaryjne działanie przez lata?

start drukowaniaOtóż okazuje się, że niekoniecznie! W Internecie dostępne są spore ilości testów, porównań, nawet w fachowej literaturze branżowej znajdziemy odniesienia zamienników do drukarek do oryginalnych odpowiedników. Okazuje się, że zamiennik nie taki straszny jak go malują, testy na różnego typu urządzeniach wielofunkcyjnych, drukarkach czy kopiarkach dotyczące używania zamienników tuszy , tonerów czy bębnów wyraźnie pokazują, że są one nie tylko bezpieczne dla urządzeń, ale również posiadają na tyle wysoką jakość, że mogą z powodzeniem zastąpić oryginalne materiały eksploatacyjne. Tym bardziej jest to istotne, że w dzisiejszych czasach rosną koszty pracy oraz utrzymania przedsiębiorstwa. Firmy będą dążyć do redukcji kosztów, a najprostszą drogą do oszczędności w firmie jest optymalizacja kosztów drukowania.

Bardzo wiele firm na rynku wyspecjalizowało się w produkcji najwyższej klasy zamienników do drukarek. Do takich firm można zaliczyć spółkę ACTION S.A. która to pod swoim władaniem ma marki Activejet oraz Actis. Zamienniki Actis i Activejet można dostać na https://artjet.pl, jak również inne materiały eksploatacyjne klasy Premium. Zamienniki najlepszych producentów bardzo często swoja jakością nie różnią się od oryginałów. Cechuje je przede wszystkim bardzo staranne wykonane. Czyli najczęściej są zrobione z materiałów najwyższe klasy, a producenci bardzo pilnują jakości tych materiałów. Linie produkcyjne są przeważnie przystosowane i zgodne z normami ISO 9001 oraz 14001. Aby uzyskać certyfikację, nie ma tu mowy o używaniu tanich półproduktów pochodzących z nieznanego źródła, czy też nie zadbać o proces kontroli jakości – który jak pokazuje praktyka jest bardzo ważny.

Zamienniki posiadają również międzynarodowe gwarancje jakości , których symbole umieszczone są w wyraźnym miejscu na opakowaniu. Z kolei wspomniane już wyżej certyfikaty stanowią gwarancję, że produkty spełniają wszelkie niezbędne normy jakości i były przetestowane pod kątem jakości i wydajności.

Największą zaletą używania zamienników jest na pewno stosunek jakości do ceny. Oczywiście mówimy tu o zastosowanych zamiennikach renomowanych producentów, którzy sprzedają swoje produkty wiele lat i są znani na rynku polskim, a w przypadku produktów Activejet – nawet na rynku europejskim.

Takie zamienniki posiadają najczęściej większą wydajność co oryginalne, a jakoś wydruku praktycznie nie różni się w żadnym stopniu, przy druku z wykorzystaniem oryginalnych tonerów, tuszów czy bębnów.

Kupując oryginalne materiały eksploatacyjne bardzo często po prostu przepłacamy za markę, ponieważ choć nierzadko sama drukarka jest stosunkowo tania, ale już na przykład materiały do drukarek laserowych w wypadku oryginalnych, to koszt kilkuset złotych. Dla odmiany koszt zamiennika jest co najmniej kilka razy tańszy, a w niektórych wypadkach bywa nawet dziesięciokrotnie mniejszy niż oryginał.

zdjęcie biurowe

Przez lata rynek bardzo nasycił się tego typu produktami, dzięki temu producenci i dystrybutorzy chcący zapewnić najwyższą jakość obsługi, potrafią zapewnić zamienniki do niemalże każdej maszyny drukującej, nawet takiej, która już nie jest produkowana. Najwyższej jakości zamienniki do drukarek kupimy w renomowanych sklepach internetowych, na przykład we wspomnianym już wyżej sklepie Artjet.

Reasumując, fakty dowodzą, że czasem nie warto inwestować w drogie części zamienne, gdzie kilkanaście procent ceny to koszty tzw. „marki”. Warto rozejrzeć się za dobrej jakości zamiennikami, dzięki którym znacznie zmniejszymy koszty druku, nie tracąc jakości. Dzięki tej metodzie „oszczędzania” firmy, jak i użytkownicy domowi mogą wygenerować ogromne kwoty w skali roku, oczywiście wszystko zależy od intensywności użytkowania drukarki. Czym więcej drukujemy, tym więcej zaoszczędzimy.